BillMcGaughey.com

buraya: New Hampshire birincil

 

Benim Kimlik Organizasyonu: Bir Eylem Çagrisi

Ben (1) beyaz, (2) erkek ve (3) escinsel degilim. Kendim de dahil olmak üzere düz beyaz erkekler için özel bir organizasyon yaratmayi düsünüyorum. Daha önceki dönemlerde kendimi daha genis bir biçimde Amerikali olarak tanimlamis olabilirim, ancak siyasi ve kültürel tarihin güçleri beni cinsiyet, irk ve cinsel yönelimi ifade eden küçültügü demografik bir kutuya yerlestirmekle görevlendirdi.

Ve böylece, son zamanlarda verildigim kimligini kabul ediyorum. Bu gün ve çagda, gururlu bir kimlik degil, tarihi bagaj tasiyan bir kimliktir. Beyazlar bir zamanlar siyahlari kölelestiriyor, erkekler kadinlari ezip geçtiler ve düz insanlar geylere zulüm uyguluyorlardi. Diger insanlar benim grupta oldugumu düsündükleri sey de bu. Kabul ediyorum. Bu tartisma için bir baslangiç noktasi.

Yine de, elimden gelen en iyi kisi olmak istiyorum. Ben mesru bir sekilde kendimle gurur duymak istiyorum. Bence bu amaçlara hizmet etmek için bir organizasyon yaratilabilir. Öncelikle düz beyaz erkeklerin bir organizasyonu olurdu, ancak diger varyasyonlar da mümkündür.

Bu organizasyonda bir kisi demografik kimligini kabul ederek baslar. Beyaz olmaktan gurur duyardi. Bir erkek olmaktan gurur duyardi. Düz bir insan olmaktan gurur duyardi. Görünüse göre kolay bu kavram, son kültür tarihimizin çoguna karsi gidiyor. Bunu kendi baslarina deneyebilecek kisiler için gerçek cezalar vardir.

Iste sorun: Amerika'nin "çogunluk" olarak adlandirdigi nüfusu marjinalize olmus. Beyazlar, erkekler gibi siyasi olarak marjinalize olmuslardir. Bunun hakkinda aglayan ya da resminizi yükseltmeye çalismak için hiçbir neden yoktur. Bunun yerine, tüm olumsuzluklariyla kimliginizi kucaklayin.

Bunu deneyin ve nasil hissettiginizi görün. Gururla beyaz irk ve erkek cinsiyet ile özdeslesin. Birakalim sana en kötülerini atsinlar. Siz bir "irkçi" olarak adlandirilacaksiniz. Sen "bagnaz" diyeceksin. Nazik bir toplumdan kaçilacaksiniz. Ancak, iyi coskuyla hayatta kalirsan, kazanmis olacaksin. Siz ve sizin gibi diger kisiler toplulugunuzu geri alabilirler. Özgür olacaksin

Bir organizasyonun güzelligi, ayni görüslü insanlari cezbetmesidir. Beyaz olmaktan utanilan diger beyaz insanlar, erkek olmaktan utanmayan erkekler vb. Bulacaksiniz. Insanlar, dogduklari için gururlarini yüksek sesle dile getirmekten korkmayan birini bulurlar. Pratik açidan, bagnaz olarak çagrilmaktan korkmazlar.

Bu, kisisel öz güvenini arttirmak için ileriye dogru büyük bir adim olacaktir. Kültür savaslarindaki zafer dalgasi derinden degisecekti. Belki de, 45-54 yaslarindaki beyaz Amerikalilar arasinda yükselen ölüm orani kendi kendini tersine çevirip inmeye baslar.

Eh, fikrini anliyorsun. Amerika'daki düz beyaz erkekler yine kendilerinden gurur duymali ve baskalarinin sirketindeki gururunun kendilerinden farkli veya hosça gitmedigini ifade etmelidirler. Açikça kim olduklariyla özdeslesmelidirler. Kendini tanimlama parametresinin disindaki diger gruplari içermeyen bir grupla belirlenmek için istekli olmaktan korkmamalari gerekir.

Ancak yapilabilecek çok sey var - çok daha fazlasi. Basta, baskasini insanlari yere atmak degil, kendi belirlediginiz grubunuzu kaldirmak oldugunu söyleyeyim. Baskalari istedikleri gibi yapsin ya da kendileri hakkinda ya da benim hakkimda düsüncelerini düsünsünler. Bu onlarin isi, benim degil. Benim isim, kültür savaslari baglaminda kendi halkimla konusmak ve grup kimligi açisindan ileriye dönük bir yol önermektir. Artik "beyaz adam" yardimci olamazsam, asagilayici bir terim olmayacaktir.

Bu nedenle, kendi demografik kimligini kabul ettikten sonraki bir sonraki adim, kisinin kendisini buldugu duruma bakmaktir. Ne tür bir hayatim var; Ve makul derecede istemekte oldugum en iyi hayat bu mu? Bu sekilde düsünmeye baslarsam durumumla ilgili olarak degisebilecek ve degistirilmesi gereken birçok sey bulabilirsiniz.

Simdi, teorik olarak, daha iyi bir yasam için sabirsizlikla demografik olarak tanimlanmis bir organizasyona sahibiz. Yine, bu öncelikle düz beyaz erkeklerin bir organizasyonu olacakti. (Konsept sizi rahatsiz ettigi ölçüde, böyle bir organizasyona olan ihtiyaci gösterir) Fakat bunun üzerinden geçmis olsun ve neler yapilabilecegine odaklanalim. Bu, kendi isine egilimli bir meseleyi yikmak yerine egilim içinde olan bir problem çözen organizasyon olacaktir digerleri.

Sahsen konusmak gerekirse, bir grup olarak düz beyaz erkekler, onlara kendi hatalarini yapmak, yasamin farkli yönlerini deneyimlemek ve zaman zaman büyük bir sey gerçeklestirmek için onlara en fazla ölçüde yasama firsati vermelerini reddeden bir beklenti çerçevesinde sikistigini düsünüyoruz. Okula bes yasindayken girerler, önümüzdeki oniki yilda iyi tanimlanmis grup etkinlikleri yaparlar, üniversiteye gidip mezun olurlar ve daha sonra bir is ararlar. sansliysa, yeterli maddi ödüllere sahip uygun bir is bulacaklardir. Fakat ayni zamanda, yalnizca bir kisi emekli oldugunda rahatlayacak kati kisisel gereksinimlerin bir durumudur.

Bireysel özgürlügün daha büyük bir dereceye kadar izin verildigi ve insanlar üniversiteden çok fazla borcu olmayan mezunlarindan daha iyi bir hayat hayal edebilirim. Bu yasam, azinliklarin yani sira "çogunluk" için onurun taninmasini da içerir. Böyle bir hayata nasil ulasilabilecegini bilmiyorum. Fakat baslangiç noktasi makul bir biçimde kendisinden gurur duyan ve grup kimliginde güç bulan düz beyaz bir örgüt çabasiyla basarmak olabilir.

Simdilik, mevcut egitim sisteminin ve kariyer sisteminin insan firsatlari açisindan mümkün oldugunun en üst düzeyde oldugunu düsünmemizin toplumsal bir çikmaza ulastik. Öyle degil. Hepimiz daha iyi seyler yapabiliriz, hepimiz. Ancak ayni zamanda benim rüyam da, özellikle beyaz erkekler topluma nüfuz eden ve kendilerini özgürlestiren bir girisimde liderligi ele geçiren kötü niyetli elestiri zincirlerini atacaklardir. Mevcut düsüncenin küçümsemesini asalim ve kendimizden bir seyler yapalim.

 

Not: Islem zamani üzerimize düsüyor. Yukarida önerilen gibi bir organizasyona katilmak isterseniz lütfen bizimle iletisime geçin ve bir liste olusturulacaktir. Hiçbir sey yapmak yükümlülügü yoktur. Hala yolumuzu hissediyoruz. Fakat önemli görselligi olan bu web sitesi organizasyon için bir firsat sunuyor. Ilginizi çekiyorsa, lütfen adinizi, posta adresinizi, telefon numaranizi ve e-posta adresinizi (ve yapmak istediginiz tüm yorumlari) bu baglantiya gönderin: mailto: 2wmcg@earthlink.net

 

buraya: New Hampshire birincil

 

Için bir çeviri için tiklayin:

Bahasa Inggris - Perancis - Spanyol - Jerman - Portugis - Italia

Çinli - Endonezya - Cila - Hollandali - Rus      

 

TELIF HAKKI 2016 THISTLEROSE YAYINLARI - TÜM HAKLARI SAKLIDIR
http://www.BillMcGaughey.com/MIOi.html