BillMcGaughey.com

Için: siyasi aday

 

Yüksek siyasi ofis için wingnut adayi olarak Kariyerim

William McGaughey tarafindan

 

Eski ve yeni milenyum tane baslamadan önce sona ben 59 yasinda idi. Daha önce politik kurumuna hiç. Sonra 2001 ama bir arkadas içinde, ev sahibi grubu baskani Ben aitti Hangi Minneapolis belediye baskanligi için yaris disi birakilan etmek. Ben onun yerine çalismasina karar.

Sonuç sefil oldu. 11 Eylül 2001 tarihinde yapilan ön seçimde, ben 143 oy sehir genelindeki ile, 22 aday arasindan 12. sirada tamamladi. Ayrica, New York'ta Dünya Ticaret Merkezi kuleleri kendi kandirilmis hirs gölgede birakabilir que gününde asagi kam.

Öyle olsa bile seçim siyaset yoluyla dünyayi degistirebilir mi birisi olarak kendimi düsünmüyorum basladi. simdi Jesse Ventura Reform Partisi ile baglantili, onun mesaj çok yumusak görünüyordu çünkü 2002 yilinda Minnesota'da ABD Senatosuna için parti-onayladi adayi meydan karar. Ben isleri karistirmaya olacaktir.

Cumhuriyetçiler kendimi farklilastirmak ve tahris için, ben Demokratlar tahris için 2010 yilina kadar 4 günlük, 32 saatlik çalisma kurmak için mevzuat tercih que açikladi, ben "tam vatandaslik, haysiyet ve esitlik tercih que söyledi beyaz erkeklerin. "Ben que ikili mesajla durumunu gitti. Benim büyük sürpriz ve zevk için, ben 8432 oy veya toplamin% 31 ile üç adam yarisini ikinci sirada tamamladi. Parti-onayladi aday oylarin yüzde 50'sinden azina kadar tutuldu.

Buradan nereye gidebilir miyiz? elbette, daha da yüksek. Benim manzaralari simdi Beyaz Saray'a Olarak Hazirlanmistir. Ben Bagimsizlik Partisi ulusal düzeyde organize degildi çünkü 2004 yilinda oldu ilk firsatta, en baskanliga aday karar, Önce bir siyasi parti egilimi almak zorunda kaldi. görevdeki Cumhuriyetçi baskan George W. Bush, renomination ve yeniden seçilmek muhtemel için olmaya aday oldugum için büyük ölçüde Demokratlari seçti.

New Hampshire ilk için basvuru tarihini kaçirdim. Diger iki devlet adaylarin tek basina dosya ücreti ödeyerek Güney Carolina ve Louisiana miydi temelinde çalismasina izin que. Hem ben devletlerin Cumhurbaskanligi Primaries aday olacagini. Güney Carolina 2500 $ dosyalama ücretini yatirdiktan sonra, ancak, ben, que que durumuna Demokratik Ulusal Komitesi, Terrence McAuliffe baskani seyahat sonra ögrendim o ben iyi Demokrat degildi que saydigindan benim adim oylama kaldirildi vardi. Kimin partisi officals o kadar kontrol miydi Louisiana birakti.

Sorunlar-Wise, que tema güney eyaletinde irkçi egilimlerini ayartmaya gibi görünüyor çünkü baskanlik kampanyasinda "beyaz erkeklerde sayginlik" savunmaya karar verdi. Ayrica, daha kisa workweek konusu yersiz biraz gibiydi. Onlarin yerini almaya yeni sayisi ticaret korumasi oldu. Ben de ise daha yüksek isçilik ve çevre standartlarini tesvik dünya piyasalarinda mallarin makul alisverisine olanak saglayacak düsünce "isveren özgü tarifeler" bir düzeni vardi.

Akilda que ile, ben 3161 oyla veya toplam oylarin% 2 ile yedi cumhurbaskani adayi arasindan besinci bitmis que oldu 2004. sonucu baharinda Louisiana'da dinç bes haftalik kampanya yürüttü. Kazanan önceki hafta Demokratik aday cinched etmisti John Kerry oldu. Yine de, bir baskan adayi olarak performansim ben neredeyse hiçbir isim tanima veya destegi vardi que dikkate kötü degildi.

Mart 2004 tarihi itibariyle Sonra ben üç farkli ofisler için üç siyasi kampanyalar yürüttü ve 11,786 oy toplam kazandi almisti. bir göz ile daha kisa workweek (1) savunma, benim beyaz-erkek kimliginin (2) tasdik ve ticaret koruma (3) destegi: Daha Önemli ölçüde, benim siyasi kimliginin çekirdegini teskil edecek üç politika sorunlarini gündeme etmisti Dünya çapinda çalisma standartlarini iyilestirmek için.

Gelecek on iki yildir bana sinirli basari ile yine bes Yerel, eyalet ve federal ofisler için kostu. Minnesota'nin Besinci ?lçesi'nde Kongresi için Kurtulus Partisi adayi, ben 22,318 oy veya toplamin 6.92 oraninda kazandi zaman yüksek noktasi 2008 yilinda oldu. Hatta Jesse Ventura sonucu bana iltifat. i bes hafta Aktif New Hampshire 'Demokratik baskanlik birincil bir aday olarak kampanya ve 17 oy toplam kazandi harcanan zaman düsük nokta 2016 yilinda oldu. (Que Öncelikli konular 2002 yilinda da ayni miydi. Beyaz erkekler için daha kisa bir workweek ve haysiyet)

Heck, ben Cumhuriyetçi devlet temsilcisi adaya yaris disi birakilan zaman 2012 yilinda benim sehir içi ilçesinde daha iyi oldugu yaptim ve hala 79 oya sahip - birincil seçim kazanan yaklasik 20 oy az. Benim siyasi kariyeri, az söylemek bir roller-coaster deneyimini has been.

Özetle, üç konu benim siyasi kariyerinin basinda etkili bir que kaldirdi ve daha az etkili bir ucunda miydi:

(1) Federal yasalari, 4 günlük, 32 saatlik çalisma kurmak

(2) Ya aki veya ser beyaz erkek, (2) tesvik Onlarin demografik kimlik gurur (veya en azindan kötüleme direnmek), ve

(3) Ticari kronik açiklari bitirmek ve daha insani ve dengeli bir düzen ticaret amaciyla ABD ticaret politikasi revizyon.

günümüze hizli ileri

Parçasi oynadigi Hangi seçimlerden 21. Yüzyil ben yeter. Amerika'da siyasi süreç tamamen altüst Have Been durdugu zaman biz yilda 2016 daha sonra bir noktaya gelir. ?ki isyanci adaylar, Donald Trump ve Bernie Sanders, heyecan esas sorumlusudur. Sanders, ezilen bir aday, siyasi ölümü henüz kaçmistir ise oyunda bu noktada (Mayis ayinda ikinci hafta) At Trump partisinin Baskanlik adayligi cinched etti.

Bu mu ne Yilda birincil seçim sonuçlari seyleri kökünden sarsti! Son iki Cumhuriyetçi baskan adaylarinin ve iki geçmis Cumhuriyetçi baskanlar bütün Onlar desteklemeyecegini Trump söylediler; ve üst düzey Cumhuriyetçi memuru sahibi, hoparlör Paul Ryan, su an için verdigi destegi stopaj edilir. Demokratik tarafinda, Muhtemel adayi Hillary Clinton, bir dipsiz onay puana sahip. Bernie Sanders, daha olumlu biraz inceledi, Demokratik adayi olmak az veya hiç sansi yoktur. Baskan Obama, sevilmeyen bir kez, bir Nispeten yüksek onay Reyting ama anayasal olarak bu yil cumhurbaskanligina yeniden yayinlanmaya yasak. Bu karisik-up siyasi dünya.

Ne en grev Me tutumlari serbest ticaret anlasmalari ile ilgili olarak nasil degistigini oldugunu. baskan adayi, ekonomistler ekonomik gelisme araci düzenlenmesinde olabilir tarifeleri düsünmek aldatici buydu kamu inanarak vardi zaman çeyrek yüzyil Agustos, Bill Clinton Oldu. Neredeyse tanimi geregi, tarifeler kötü miydi. Ama simdi Donald Trump ticaret korumasini ekonomiyi canlandirmak için yaptigi programinin can yapim var. Bernie Sanders ve hatta Hillary Clinton ekspresyonizm Demokratik tarafinda benzer duygular vardir.

Ben tarifeleri ulusal ekonomi politikasinda rol oynayan olmamali düsündügü için 2004 yilinda Louisiana kendi baskanlik kampanyasi "korumaci" olarak görevden alindi ??nasil düsünüyorum. Benim kitap sahsen NAFTA adayi Bill Clinton karsit teslim olduktan sonra 1992 yilinda, o ben savundugu seyin çok tersini kucakladi nasil düsünmek; ve simdi esi Hillary Clinton, yakin ben olanlar yillar önce önerilen ne bir pozisyon almaya mecbur hisseder. ABD ticaret politikasinda derin kayma gecikmis ve Gerçeklestigi zaman bu yil 2016 takimi olabilir.

Parantez, ben ticaret haddi zatinda karsi degilim que me diyelim. Ben öncelikle ekonomik gelismenin çok büyük farkliliklar gösteren asamalarinda dayali ve mal üretmek que ülkelerde ölçekler ödemek ve que olanlar onlari tüketir mi ticaretine karsi, ancak, benim. Bu desen abating belirtileri gösterir zaman borç ticari mallar karsiyim. Bu sonuçta geri ödenmelidir O borç artirilmasi anlamina gelecekse Birlesik Devletleri, öyle zengin olarak, az gelismis ülkelerin imal mallari kabul tutamazsiniz. Trump politika bugünkü grup seslenmesini hakli.

Bu nedenle, Louisiana benim 2004 birincil yarista kaldirdi konu que göre, ben iki partilerde Meslektaslarimiz bugünün lider baskan adaylari gurur fakat Özellikle Donald Trump, sözde "korumaci" konumuna etrafinda gelmis . ileride que soru üzerine zamanimi oldu Ama benim diger iki konu ile ilgili olarak takimin arkasinda oldu - kimse veya efektif verecektir önce .. o gerekli olabilir beyaz erkeklerde daha kisa haftalik çalisma ve haysiyet baska yirmi yil beklemek politika pozisyonlarina olanlar temsili.

Irk sorununu alalim. Tek basina bir pozisyon ve bir destegin herhangi komutlar derecesi vardir. Amerika'nin beyaz nüfus, irkçi irkçi veya Potansiyel, que yüzden beyazlar arasinda irk dayanisma veya sempati herhangi ifadesi potansiyel Ku Klux Klan üyelik kapali bir ucu que Ve O mi.

Meslektaslarimiz Aldirma KKK neredeyse yüz yildir ulusal siyasette önemli bir güç mu olmamistir. Onlar zorla Kendi irkinin kisilik grup sempati inkar sürece Beyazlar, irkçilik süphelenilen ve nedenle potansiyelin irk siddet vardir. Bana gelince, ben bu toksik tutum oldugunu düsünüyorum ve ben bunu söylemek korkmuyorum. Böyle hassas bir konuda bile katilmiyorum korkmuyorum.

Seninle eglenceli bir deneyim paylasalim. New Hampshire baskanlik birincil iki partiler bu yil 58 aday vardi. Sadece bir kisi, Ben Carson, Afrikali-Amerikali oldu. Sadece bir Hillary Clinton kadindi. ezici beyaz erkek (ve çogunlukla orta yasli) adaylar, sadece bir kisi bu kalabalikta - Beni - sey uzaktan ABD'nin beyaz nüfus sempati benzeyen söyledi.

19 Ocak 2016 tarihinde Aziz Anselm Koleji'nde minör-aday forumun kaset i sempati beyaz erkek ifade edildiginde nefretle ani podyumu terk diger Demokrat adaylardan biri gösterilmektedir. degil büyük degil ise o forum için seyirci, ezici bir çogunlukla beyaz ve erkek adaylar Kendilerini miydi. Benim kadariyla, dinleyiciler arasinda oturan tek bir siyah kisi vardi. Ve que kisi esim baslangiçta orada, o sagligim merak ettim çünkü New Hampshire gelmisti kim olmasini beklemiyordum oldu. (Dört gün boyunca bir Manchester hastanede mu almisti.)

Ve böylece Amerika'da bir kuvvetle irkçilik karsiti ideoloji que toplanti herhangi bir belirti olsaydi irklarin gerçek ayrilmasi ile birlikte var. siyasi söylem gerçekle maç için görünmüyor. gerçeklik daha iyidir.

Amerikalilar arasinda irksal farkliliklar veya Ekim Themselves siyasi siralamak veya olmayabilir. Bu karar Bireyler degil, yasa koyucular, bir meseledir. kisa haftasi - - mevzuat için agliyor Ama bir sorun var. Is verimliligi mesai seviyesi degismeden kalirken uzun yillar Has Been artiyor. plütokratik elit ve akademik isleyis köpek ve basin etkin bir sekilde bu konuda kapagi tutmus.

Eger sürekli gelistirir zaman emek üretkenliginde tam istihdam ve dengeyi korumak için kisa çalisma saatlerine gerektigini: Bir gün birileri Agustos Knew Çesitli neyi Onlarin forbearers nesiller görmek Amerikan halkinin düzenleyecek.

Ama nefesinizi tutmayin. Sag ana kadar sadece birkaç wingnuts böyle seyler bahsedecegiz.

Ayrica bkz: ben 2016 New Hampshire Demokrat birincil baskanliga aday (Yalnizca Ingilizce)

 

Için: siyasi aday

 

Için bir çeviri için tiklayin:

Ingilizce - Francuski - Hiszpanski - Niemiecki - Portugalski - Wloski

Chinski - Indonezyjski - Polski - Holenderski - Rosyjski

TELIF HAKKI 2017 THISTLEROSE YAYINLARI - TÜM HAKLARI SAKLIDIR
http://wwwbillmcgaughey.com/wingnutcandidatei.html