BillMcGaughey.com

to: felsefi ve analitik yazilar

 

Beyaz Kendini Igrenmenin Kökleri

William McGaughey tarafindan

Yurttaslik Haklari Hareketi güney eyaletlerinde irk ayrimi sona ermesinden bu yana yarim yüzyil içinde, bu hareketin mirasi beyaz irkin sistemik suçluluk verdigi bir öldürücü "irkçilik karsiti" kültürü ilham kaynagi olmustur. Bu bazilari 1960'larda gelisti bir tür siyah militan kaynaklanmaktadir. Benim tez, ancak, bugünkü tezahürü irkçilik karsiti siyah ve beyaz insanlar arasindaki gerçek iliskilerin bir yansimasi daha bir "beyaz bir sey" olmasidir. Anti-irkçilarin çogu beyazdir. Ve büyük, siyah insanlar Amerikan toplumu içinde normalize durumu tasindik.

Beyaz ?mtiyaz Konferansi

Bu tartisma için ivme 13 Nisan ve ülkenin her yerinden 1.500 kisi Katilacak bekleniyor 2011. Daha o 16 Nisan arasinda, Bloomington, Minnesota düzenlenen 12. yillik Beyaz Ayricalik konferans oldu. Birçogu okul ögretmenleri veya konferansa katilmak için kredi verildi ögrenciler vardi. Bireysel kayitlar $ 315 (25 Mart sonrasi 365 $) mal oldu. Colorado Üniversitesi kredi basina 150 $ beyaz ayricalik ilgili derslerde en az 12 kredilik aldi kisiler için bir lisans Çesitlilik, Sosyal Adalet sertifika ve Içerme sundu.

Konferans organizatörleri çesitli temalar alima: Örnegin, Beyaz Ayricalik konferans (WPC) "ayricalik ve baskinin zorlu kavramlari inceleyen bir konferanstir." WPC "ABD için, beyaz insanlar tarafindan baslatildi öncül üzerine insa edilmis bir konferanstir beyaz insanlar. "" Beyazlar kabul ve 'Beyazlik' negatif tarihsel etkileri ile çalismak ve kendimiz için esitlik ve sosyal degisime taahhüt beyaz insanlar olarak dönüstürülmüs bir kimlik olusturmaniz gerekir. "beyaz ayricalik" irkçilik diger tarafi ... bize bazi bunun bir sonucu olarak aldiginiz ayricaliklari için sorumluluk almaya daha irkçilik ve etkilerini esefle için genellikle daha kolaydir. "

ayricalik örnekleri (yani (1) "sen gibi sizin veya çocuklarinizin tarih derslerinde ve ders kitaplarinda çalisma insanlarin çogu ayni irk, cinsiyet ya da cinsel yönelim olacak" varsaymak Able olmak konferans organizatörleri tarafindan söylenmistir 2) "senin hatalari da irk ya da cinsiyet atfedilen olmayacak," (3) siki çalisma ve kurallari takip ederseniz, size hak ettigini alacak. digeri olmadan basari "Bu (4) da" insanlar saskinlik ve daha yüksek bir standarda tutulan edilmeden, (5) yetenegi "taciz ya da fiziksel güvenligi hakkinda sürekli endiseli korkusu olmadan kamu disari çikmak, (6)" senin irk düsünmek zorunda, ya da degil bir günlük bazda cinsiyet veya cinsel yönelim, ya da engelli. "

 

teori pratik degistirir

Bu yeni "anti-irkçi" kültürünün ortak bir tema irksal sorunlar, kurumsal olmasidir. Beyaz insanlar ne yaparlarsa yapsinlar grup suçluluk web yakalanmis. Bireysel davranis irkçi kimliginin belirlenmesi ilgisi yoktur. Sen bile bilmeden bir irkçi olabilir. Bu nedenle, içinizdeki bu egilimi ortadan kaldirmak için hizmetlerimizi gerek; biz degil bile, bir sorun görüyorum.

Sivil Haklar hareketinin hemen ardindan, amaç bir renk körü bir toplum yaratmakti. Bireyler tarafindan degerlendirilecektir vardi "Yorumlar içerigi kendi karakteri degil, yorum cilt rengi," Rev. dedi Martin Luther King. Bu amaç yakinda yeterince iyi degildi oldu. Bu Onlarca yil ya da dezavantaj Yüzyillar, özel bir çaba beyazlarin düzeye getirmek için yapilmasi gerekiyordu çünkü siyahlar Çektigi oldugu ileri sürülmüstür. Olumlu eylem ve azinlik set-kenara programlari sonucuydu. biri Yorumlar Bunlar akliniza ne olursa olsun, en azindan iliskileri, mevcut veya geçmis yaris için bazi basvuru korudu.

Ama daha sonra anti-irkçilik ilahiyatçilar çalismaya gitti. Kalitsal egilimler gerçek olanlari yerini aldi. Amerika'da irkçilik ile ilgili problem artik o siyah insanlarin linç ediliyordu ya da otobüsün arkasinda oturup yapiliyor oldu. Amerika'nin kendisi irkçi oldu. Irkçilik Amerikan toplumu içine insa edilmistir; bizim varligimizin her yönüyle renkli. Beyaz insanlar bile bunu fark etmemisti o kadar irkçi idi. Onlar Yorumlar onlarin suçluluk ince noktalarina kadar egitimli gerekiyordu.

Yeni doktrin bir renk körü bir toplum olusturulmaya çalisilirken veya ayri ayri siyah kisinin irkini hiçe sayarak inkar biçimi olduguna karar vermistir. Bu Sirf yeralti kisinin irkçi egilimlerini itti. irkçilik, her kosulda yaris bilincinde olmak yerine gerekli bir Üstesinden için. Özellikle, bir masum görünüslü düsünceler arkasinda gizlenen kisinin kendi irkçi tutumlarin farkina varir gerekiyordu.

Ve irkçilik neydi? Bu önyargi arti güç oldu. siyah ya da beyaz tüm insanlar, baska bir irk kisilere karsi önyargili OLABILIR. Ama sadece beyaz insanlar güç vardi. Bu nedenle, sadece beyazlar irkçilarin olabilir.

Yeter beyaz irkçiliga karsi mücadele ol ne söylenebilir. Ben irk iliskileri gerçek durumunun bugün ilgisi yoktur iddia ediyorum. Bunun yerine, kariyer desteklemek için belirli durumlarda belirli siyasi hedefleri ya, Basarmak için bir araçtir.

Ben kimin gerçek tanidik siyah insanlarla beyazlar tarafindan, eklersiniz ve - ben de beyaz insanlar irk Original Sin suçlu olduklarini tutma yarisin ilahiyat, beyazlar tarafindan esas tutulan inançlarin bir sistem oldugunu, bir kez daha, iddia ediyorum ince olabilir. Beyazlar, siyahlar degil, bu ideolojinin gayretli savunuculari vardir. Yani siyah insanlar onunla yapmak çok olmasi gibi davranarak duralim. Bu irkçilik karsiti neden agirlikli olarak beyaz insanlar için bir konudur.

 

editöre mektup

Beyaz Privilege konferans Minnesota tutuldugunu zamanda, konferans ve temalar elestiren, Minnesota Sözcüsü-Recorder, Twin Cities siyah gazetenin editörüne bir mektup yazdi. . Mektup basligi, '' Beyaz ayricalik 'Beyaz kendinden nefret ifadesi altinda, 27, 2011, 21 Nisan tarihinde yayinlanan "?ste mektup ne söylenir:

"1940'larda dogan, ben Sivil Haklar Hareketi temsilcileri tarafindan Beyaz insanlara yapilan itiraz hatirlayacak kadar yasliyim: önyargili olmayin. bireysel Siyahlar olabilir olumsuz algilamalar tüm siyah insanlar karar vermeyin.

Ama simdi, gibi olaylarla 'Beyaz Privilege Konferansi,' biz bir grup olarak Beyaz insanlar ayricalikli bir fikrim yok. [: MSR 7 Nisan "Beyaz ayricalik Onun, sizi öldürmek için tasarlanmis"]. Onlar 'kurumsal' imtiyazli 'dogal' ya da bulunmaktadir. Bunlar ayri ayri, bir köprünün altinda uyku, olsa bile ayricalikli.

Ben ironi görür tek ben miyim? Önyargi gerçegini koz.

Bu Siyah ve Beyaz insanlar arasindaki gerçek iliskilerin daha beyaz kendinden nefret ifadesi daha fazla oldugunu düsünüyorum. Beyazlar Kendileri üzerine toplum projesinden Siyah dezavantaj klise yabancilasmis. Onlar ayni zamanda asil bir sinif olarak, Siyahlar 'yardim' olmak, Degerlendirmeler, kendi yara rahatlatma edilebilir.

Onlar yardim bu tür isterseniz siyah insanlar karar olabilir. Bana gelince, ben Beyaz irk gurur Beyaz adamim. Bunu kurmak degil, onu yikmak istiyorum. Ben Kindred ruh Siyah irkin gurur ve gelismek isteyen Siyah adam olarak bekleriz. "

 

beyaz kendinden nefret etme

Bu argüman gidiyorum nereye görebilirsiniz. Beyaz "ayricalik" irksal kendinden nefret kaynaklanan bir kavramdir. Bu beyazlar tarafindan beyaz irkin nefrettir. Bu yeni bir sey degil. Yahudilerden nefret siyah yaris nefret siyahlar, Yahudiler ve grup kendinden nefret diger her tür vardir. Ancak, bir açiklama hak eden bir anomali devam etmektedir.

Normal egim kendini sevmek ya da kisinin grup sevmek olacaktir. Neden birçok beyaz insanlar bir grup olarak "beyazlik" ya da beyaz insanlardan nefret mi? Onlar Kendilerini nefret ediyorsun; veya bir sey eksik?

beyaz irk nefret etmez bir beyaz adam olmak, ben sadece beyaz irkçilikla mücadele saplanti arkadaslarimin beyazlarin motivasyon olarak spekülasyon olabilir. Bu Çünkü onlar bizim toplumda ciddi bir sorun oldugunu düsünüyorum. siyahlar hala zulüm ediliyor? O zaman neden zulüm gerçek örnekleri odaklanmak degil?

Ne irk kölelik daha fazla bir sey ile ne ilgisi var? Bu uygulama 145 yil önce sona erdi. ele alinmasi gereken kötüye daha yeni çesitleri vardir. Böyle bir ajitasyon aslinda bazi iyi yapmak OLAB?L?R. kölelik soyu tükenmis kurum hakkinda sikayet ölü bir ati dayak gibi.

Hayir, beyaz kendinden nefret etme kendini kimlik kisinin bireysel anlamda ilgili olabilir. Beyaz bir kisi bir grup olarak beyaz insanlar nefret ederse, ben o tamamen beyaz olmak tespit etmedigini süpheli olur. Fiziksel beyaz duyuyorum kisi diyebilirsiniz, ama ruhsal olarak ben degilim. beyaz degil benimle ilgili bir sey var. beyazlik Bu tür deri rengi baska bir sey temsilcisidir. Belki de sözde "beyaz toplumu" ile bir ilgisi yoktur. söyle der: Ben beyaz toplumdan yabancilasmis ediyorum. Ben çogunluk nüfusu ya da toplumun güç yapisinin bir parçasi degilim.

Genellikle Asi gençler topluma yabancilasmis edilir. Onlar bir sekilde "özel" dir. Örnegin, onlar Yorumlar akranlari arasinda bir azinlik vardir. kisi "Erkeklerin dünyasinda" bir kadin, ya da baskin düz bir toplumda bir gay veya lezbiyen olabilir. Bu durumda, bir zulüm azinlik ziyade çogunluk nüfusu ile tespit dogal olacaktir.

 

magduriyet bir klise

Amerikan tarihinin, zulüm azinligin arketip siyah kisidir. Diger zulüm türleri onlara benzer olarak Kendilerini bkz. "Karanlik", bu nedenle zulüm için bir metafor olur. Ben zulme ugramis hissediyorum, ben beyaz olarak kendimi düsünmüyorum. Ben protesto siyahlar Bull Connor ve ekibi, ya da Martin Luther King hapiste ve yüce fikirlerle dolu mektuplar yazarak gibi islatilacagiz olmak yerine gibiyim. Ben hor ve simdi zulüm, ancak gelecek nesillerin bir kahraman olarak beni kabul edebilir duyuyorum.

Biz Acimasiz tekrari ile son yarim yüzyil içinde yaratilmis olan siyah dezavantaj ve zulüm basmakalip, daha sonra, ilgileniyor. gibi kitaplar daha sonra televizyonda çalisan ve yeniden çalistirin bir Hollywood filmi içine yapilmis "Bülbülü Öldürmek". güneyde siyah protestocu Videotape ulusal bilince, tekrarlama yoluyla, köklesmis olan kisir köpekler ya da su topu geri dövüldügünü. Bu televizyon çaginda is markalasma sürecidir. Bir görüntü veya tema çeliski olmadan sonsuz tekrarlanir Eger inanilan bir klise olur.

Nazi ölüm kamplarina toplanip Yahudilerin oldugu gibi, Sivil Haklar dönemin güney siyah ve simdi siyah insanlar Genellikle, kurban ile özdeslesmistir. En azindan, bunu kabul etmeye istekli oldugunu Bull Connor sempati bugün kimseyi bulmak ya da olmaz. Bu sadece bir gerçektir. Herkes siyahlar mesru kurbanlari kabul eder. Bu magduriyet kurulduktan sonra ve Amerikan toplumunda yabancilasmis ve kurbanlar olarak Kendilerini bakin diger gruplar tarafindan da kullanilabilir.

"Kadin" ilk grup oldu. Kadinlarin nüfus içinde Sayisal azinlik olmasa bile, onlar erkekler tarafindan kontrol edilen bir toplumda dezavantajli Dikkat edilebilir. Bu nedenle, kabul Yorumlar onlarin durumu güneyde ayrimcilik protesto siyahlarin benzer olabilir. Ve böylece 1970'lerin kadin hareketinin on yil önce Sivil Haklar hareketi izledi. Sivil Haklar hareket Degerlendirmeler Bu kadin hareketinin mesru. Feministler bu nedenle siyah dezavantaj klise devam ettiren bir ilgi vardi.

feminizm sonra gey ve lezbiyenler için escinsel haklari hareketi geldi. Onlar düz toplumda homofobik zulme karsi mücadele edildi. Sonra tarihi haksizliklari telafi etmek isteyen, Amerikan Kizilderili hareket vardi. Engelli kisiler de, Able gövdeli insanlar tarafindan hakim bir toplumda ayrimciliga karsi karsiya geldi. Göçmenler, özellikle Latin Amerika yasadisi Amerika Birlesik Devletleri girmis olanlarin, INS tarafindan eziyet edildi bakin. Tüm bu farkli gruplar insanlarin diger türleri tarafindan kontrol edilen bir toplumda ayrimcilik veya zulüm kurbani oldu. Onlarin politik ifadeler siyah Sivil Haklar hareketinin klonlar idi.

Bu tür hareketler gelistirmeye devam ederken, artan vurgu onlari Ezilenlerin insanlarin türleri üzerine düstü. siyahlar Ezilenler insanlar öncelikle beyaz insanlardi. kadin Ezilenler insanlar erkekti. escinselleri ve lezbiyenleri MAZLUMDER insanlar, özellikle Hiristiyanlari fundamentalistler, düz insanlardi. zalimler "yobaz" olarak kabul edildi. Yobaz dar görüslü, Kendilerini aksine birinin durumu anlamaktan aciz olan kisilerin egitimsiz türlü idi. Onlar alt sinif kaybedenler vardi. Bu kisi bir tür alay ve yerilen olacakti.

arketip Bigot, yine siyah insanlari asagi tutmak istedim beyaz bir insandi. Beyaz adamlar ABD toplumdaki iktidar kollarini düzenledi. Bu nedenle ne Amerika'nin "ana akim" toplum Dikkat olacak bir "beyaz toplum" denilebilir. Beyazlar yaratti ve onu kontrol etti. ?ste bu topluma karsi bir sikayet olan herkes beyaz yüzünü görmek anlamina geliyordu. Beyazlar baskiya ile es anlamlidir oldu.

 

irk pisirik

Sasirtici gerçegi beyaz insanlarin hiçbir sampiyonlari Kendileri ayni irk ya da deri rengi insanlari savunmak için bu beyaz iktidar yapisindan ileri adim atti olmasidir. Belki onlar da siyah baski klise ve Asilamamasinin kahramanca mücadele içine aldim. Belki "beyaz liderler" baska nedenlerle sessiz Kaldi. Her halükarda, siyah Sivil Haklar hareketinin mitoloji tartismasiz gelistirmeye devam etti. Beyaz insanlar, özellikle erkekler, sadece üzerinde rulo ve irksal suçlamalarla karsi karsiya kaldiklarinda ölü oynardim wimps olarak görülebilir basladi.

Kim kisinin bu tür saygi olabilir? Kesinlikle beyaz degil kadinlar. zayiflik görüntüsü ile sunuldugunda, insanlarin çogu kazanan gidin. Degerlendirmeler, beyaz irki savunmak için çalisti Yorumlar olanlar, özellikle erkekler, üzerinde Degerlendirmeler sirtlarini açarken beyaz kadin Oprah içine ayarlanmis. Böyle insanlar basarili olmak için her avantaji vardi ama simdi kim Degerlendirmeler konumlarini zorlu siyah insanlar hakkinda sizlandi zayiflara olarak hor oldu. Onlar asagilik whiners ve bir kelimeyle, "ayricalikli" oldugunu þikayet vardi. Kadin ya da siyahlar kadar bu ayricalikli fakat zayif beyaz adamlar, bunu dedi Yorumlar olarak almak zor oldugu üç kez çalismak zorunda kaldi.

Biliyorum beyaz irkin sternest Elestirmenleri biri St. bir irk vahiy vardi beyaz bir kadin Louis kirk yil önce Vietnam'da siyah-erkek emektar medeni haklar hareketi katilmak için onu iyi niyetli girisimine karsi bir tirad girdiginde. O orada neden istendi. kendini hikayeyi anlatir kadin gibi: "Benim cevabim olan 21 yasindaki yetenekli Amerika'da irk tüm cehalet gösterdi. Siyah Kendi yas, sadece geri Vietnam'dan uzun boylu, sirim gibi, eski GI oldukça yanima dans adam, öfke ve sabirsizlik her gözenek gelen tika basa dolu. Egilip, diyerek, yüzüme bakti 'Seni irkçi orospu kapali kolunuzu rip ve kanli güdük ile yenecek!' "

"Tabii ki, bu yüzden-ve-bu yüzden cahil olmak," diye ben nasilsa tüm beyaz insanlara temsil nasil bu kadar irkçi oldugunu, ya da nasil çözmek degil o zaman ", devam etti, ama ben öfkeli adam hakliydin-- oldugunu biliyordu entelektüel. onun adi oldu benim hayatimin geri kalani için ben bunu görmezden degil ki bizim ortaklasa düzenlenen insan irkinin bir üyesi olarak, zorla yeterli, benim eksiklikleri isaret için, Frank S. minnettar olmustur. Size Mr. tesekkür ederiz S., senin merhametin için. Tesekkür ederim tesekkür ederim, tesekkür ederim. "

Ancak asiri, bu olay siyahlik beyaz insanlar için sahip oldugu itiraz kismini açiklamak için nis büyüyen gelmez. Siyah adam tutkuyla doludur. O Cesur oldugunu. Tipik milquetoast beyaz adam Frank söylediklerini olarak güçlü ve dogrudan olarak bir sey söylemek cesaret asla.

Beyaz Genellikle insanlar haksiz topluma karsi isyan hakkinda konusmak ama aslinda isyan ve büyük sehirlerin büyük bölümlerini yandi 1960'larin sonlarinda sirasinda, siyahlar oldu. isyan siyahlarin gözlük beyaz popülasyonda korku duygusu yaratti; ve korku saygi içine mellowed. Bazi beyaz kadinlar da bizzat kaba davranis bu tür uyandirdi olabilir.

Evet, vardir-güçlü Degerlendirmeler kendi cesaretini göstermek ve irk bakimindan çözmek için ve belki de istekli beyaz adamlar vardir. Ama niye mi? siyasi veya kurumsal lider "Ben beyaz olmaktan gurur duyuyorum" demek için neredeyse evrensel elestiri davet edecegini. On kisi böyle bir itiraz önemsenmesi her biri için saldiracak. Genelde Basarili insanlar kariyer intihar etmez.

Sonuç olarak, beyaz ilerleme nedenini kucaklayan fakir, basarisiz beyazlar oldugunu. Yani, sirayla, beyaz irkin savunuculari basarisiz insanlar oldugu fikrini güçlendirir. Onlar mahkum nedenini geri "kaybedenler" dir. Kazananlar, aksine, irksal yorumlar sempati kendi tür görmezden ve Number One için disari bakmak.

Bu nedenle Orada tüm avantajlara sahip gerekiyordu çünkü bizim toplum beyaz insanlar için söylenmemis ama gerçek hor, özellikle erkekler olmak geliyor ama aslinda hiçbiri var olmustur.

azinlik nüfusunun arttikça, kisinin bu tür kaybetmek mukadder. kurumsal pazarlama insanlar, demografik egilimleri tanima, hedef azinliklara kendi iltifat mesajlari bakin. beyaz adam-olmustur oldugunu. Ya o incelikle gerçegi kabul ya da kimin asagilik zayifligi onun yakinan maruz kaldigi whiner olarak görülüyor.

 

beyaz kimlik ve bilinç

çogunluk nüfusu - - Yine geri nasil Amerika'nin beyaz insanlar sorusuna gelmek o kadar saglam nefret ediyorum ve beyaz olmak hor. Neden irkçilik karsiti Amerika'da bir sivil din olarak kutsal kabul edilir? beyaz anti-irkçilarin, tabii ki beyaz insanlar nefret inkar ediyorum. Onlar sadece beyaz irkçilar nefret söyleyebilirim. Ayrica onlar Kendilerini nefret inkar ediyorum. Ve belki haklilar. beyaz olmak tespit yapmadigindan Onlar Kendilerini nefret etmiyorum.

Nasil yani? Birkaç kisi kimlikleri vardir. Ben bir beyaz kisi olabilir ve ben de "beyaz" toplumdan yabancilasmis biri olabilir. Ben beyaz irkçiliga karsi bir haçli seferi gitti ben kendimden nefret olmaz bu durumda, ikincisi ile daha tanimlamak için oldukça mümkündür. büyük ölçüde beyaz bir toplumda yasarken ben özellikle olumsuz deneyimler beyaz olmak benim genel anlamda daha agir olabilir. Herkes beyaz irkin gemiyi terk edilir. Hiç kimse umurunda degil. beyaz kimlik tekme güvenli bir seydir.

Beyaz insanlar militan grup olmamisti. olma beyaz bilinci agirlikli olarak beyaz olmayan siyahlar ve digerleri bilinç tepki olarak ortaya çikmistir. Geçmiste bazi insanlarin para kazanmis bir yol olarak Kölelik, örnegin, çok irkçi baskinin bir kurum degildi. Kimin uygulama, tabii ki, bu güne kadar devam eder ekonomik baski oldu. kölelik öldü ve evrensel reviled oldugundan, baska bir yerde Wall Street'te bugün isletmek ve ekonomik sömürücülerin elestiri büyük ölçüde etkisiz olmakla beraber, bu Elestirmenleri çekiyor.

 

Anti-irkçilik tesvik kurumlari

Bir de tarihsel mitolojisinin gücünü tanir gerekir. Beyaz Ayricalik Konferansi organizatörleri beyaz ayricalik anlamina iddia "insanlarin çogu sizin veya çocuklarinizin tarih derslerinde çalisma ve ders kitaplari gibi ayni irk, cinsiyet ya da cinsel yönelim olacaktir." Onlar hakkinda ne dünyada söz ediyoruz ?

Evet, 19. yüzyilda, tarih kitaplari, George Washington ve Barbara Fritchie hakkinda hikayeler doluydu; ama bu 21. yüzyil. Tarih ders kitaplari bugün Frederick Douglas, Sojourner Truth ve Martin Luther King hikayeler anlatmak. Kölelik ve irk ayrimi asla uzakta ders plani vardir. Amerika Birlesik Devletleri Halk Tarihçesi, dezavantajli gruplar tarafindan vurgulayan protesto hareketleri, tüm irklar çalismanin neyin genç Amerikali bugün modelidir. 19. yüzyil Amerikalilar ulusal bir lider yerine beyaz bir adam olarak, George Washington düsünce olsa da, tarihin bugünün kahramanlari açikça irkçi roller üstlenmeye.

Bu düsüs bir toplum oldugu için bizim ulusal liderleri, is dünyasinin önemli liderleri, ya da Amerikan toplumunun güç yapisi ile iliskili diger çalisma olmadigini olabilir. Ben çocukken Altmis yil önce, Amerika Birlesik Devletleri, dünyanin yükselen oldu. Biz dogal olarak Amerika'ya böyle büyük bir ülkeyi yapilan insanlar hakkinda ögrenmek istedim. Thomas Edison onlardan biriydi. Abraham Lincoln bir baska oldu. Ancak bugün, Amerika'nin büyüklügünün hikayesi artik zorlayici. insanlar daha fazla tanimlamak istiyorum böylece Yurttaslik Haklari Hareketi siyasi zafer. ?nsanlar kazanan gitmek istiyorum. Onlar tarihin dogru tarafinda olmak istiyorum.

Bir Amerikan toplumunun sosyal ve ekonomik rekabet üzerine kurulu bir toplum oldugunu da Gerçeklestirmek gerekir. Bizim egitim sistemi bir ölçüde derslerin tam set tamamlamak ve almak bireylerin yorumlar Bilmeyenler daha kariyerinde daha basarili olacagi bir zimni vaadi içeriyor. Biz toplumda daha yüksek bir sinifa katilmak için ama ögrenme ugruna degil okula gitmek. Ne yazik ki bu sistemde inananlar için, üniversiteye gidiyor sosyo-ekonomik basariyi garanti etmez. vasat isler ve büyük ögrenci kredileri geri ödenecek gerek birçok üniversite mezunlari vardir.

Ben buna bu insanlar "proleterler egitimli". Onlar kariyer rekabette geride düsmüs sosyal pozisyona özlemleri olan insanlar. Bu tür birçok kisi irkçilik karsiti neden kucakliyorum. Bu toplum onlari üzdüm Çünkü beyaz toplumla kimligini yok. Bunun yerine, onlar Kendileri gibi, ekonomik ve sosyal açidan dislanmis toplumun saçaklar Kendilerini bulmak, digerleri ile tespit. siyah irk basmakalip dezavantajli oldugunu. Bu nedenle, bu marjinal beyaz kisiler siyahlar gibi varlik olarak Kendilerini bakin bakin. Yorumlar bu kismi deri rengi daha agir basar kendi öz kimlik.

Onlar kolejden mezun beri ayni zamanda, bu egitimli proleterler ne olursa olsun ekonomik basari, kültürel ya da toplumdaki diger ahlaken üstün varlik olarak görürler bakin. Onlar A Certain asalet var. Aristokratlar, çikarci tip ama, aydinlanmisçasina, alt siniflarin bu yorumlar için sempati var kisiler grubbing degildir. ezilen siyahlarin yardim Beyaz insanlar bu rolü uygun. Onlar Kendilerini yardima ihtiyaciniz olsa bile onlar baskalarina yardim etmek için bir konumda olmanin geregi üstündür.

baskalarina yardim fikri DA Hiristiyan din gömülü almaktadir. kaydedilmesini, bir kendini ölmeli ve daha yüksek bir nedene dogacak. Hiristiyanlar bütün insanlar kilisenin elinde kurtulusu ihtiyaci günahkarlar olduguna inaniyoruz. Kilise mali kendisini desteklemek için bagislara baglidir. Bu tehlikeli bir durumdur. erkekler Kendileri daha yüksek neden iman olmasaydi, kiliseye bagis küçülmek ya da sona OLABILIR.

Nedenle, insanlarin suçluluk duygusu yaratmak için yararlidir. Bugünün dünyasinda, irksal suçluluk duygusu yaratmak için yararlidir. Kilise sosyal adalet savunucusu olarak konumlandirmistir. ?nsanlar, kiliseye bagis daha egilimli olacaktir sahsen degersiz hissediyorum, özellikle beyazlar. Para Kendileri daha yüksek bir neden olacak. beyaz irkçiliga karsi mücadele de bugünün dünyasinda kilise daha uygun hale getirir. Ancak, bu bir uçurumun üzerindeki akin lider bir çoban.

irkçilik karsiti nedeni baska Bulwark yüksek egitimdir. Onun durumu da, mali istikrarsiz. gençlerin üniversite derecesi kariyer basarisi için bilet olduguna inanmak durdurdu, onlar karar veya ebeveynleri da üniversite dersleri almaya yilda 30.000 $ 40.000 $ degerinde degildi Yorumlari OLABILIR. Yine, suçluluk duygusu olusturmak için yardimci olur. Beyaz ögrenciler, yine çogunluk, diger irklardan kisiler ile rekabet içine kondugunu hakkinda huzursuz hissetmeye ihtiyacim var.

"Beyaz ayricalik" kavrami hile yok. Onlar simdi onlar beyaz olmak zorunda, kendi liyakat ya da basari ama bu bir içsel avantaj Yorumlar nedeniyle degildi ne olursa olsun, yani onlar Esasen ayricalikli olan genç beyaz insanlari anlatir. Onlar zayif bilmeli ve onlarin irksal avantajlari yakinda sona erecek.

Bu nedenle, bu gizli tehdit hakkinda bilgi edinmek ve daha ileride ortaya çikacak irkli, çok kültürlü bir toplumda bas edebilme ol beyazlik ders almak gerekir. beyaz korku ve suçluluk duygusu insanlarin normalde egitim hizmetlerinin tüketiciler olarak olurdu öz savunma zayiflatir.

Özetle, vurgulayarak irk ayrimciligi yasaklamistir bir toplumda beyaz irkçiliga karsi mücadele gibi din ve yüksek ögretim roomates elit kurumlar tarafindan agirlikli olarak yönettigi bu neden benimseyerek kurumsal bir seyler kazanmak için stand edilir.

neden AYRICA nedeniyle ayrimcilik karsiti yasalarin toplumun ekonomik kurumlar tarafindan benimsenen almaktadir. polislik pahali dava açilmasina neden might davranis çalisanlarina Yorumlar irk (veya cinsiyet) ayrimcilik için dava ediliyor korku ?sverenler Kendileri üzerine yükünü alacak. Degerlendirmeler Bu yasalar geçti Politikacilar insanlarin kisisel tutum ve düsüncelerini kontrol etmeye ne miktarda Esasen uygulanmasi için sorumluluk kaçmak. Digerleri kirli isler yapmak için gereklidir.

 

Sonuç olarak

Ben yaris bugün tartisma farkli irklardan kisiler arasinda gerçek iliskilerle ilgisi olabilecegini, bir kez daha, derler. beyaz irkçiliga karsi mücadele simdi beyaz insanlar arasinda agirlikli olarak gerçeklesiyor. O siyah insanlarin ve diger organize etmek için mesru bile bir grup olarak Degerlendirmeler çikarlarini ilerletmek için organize etmek simdi beyazlari muhalif için mesrudur. Beyazlar yalniz beyaz kimlik sorusunu karar gerekir. her irktan insanlar, insan olmanin, birlikte var kimlik çikarlari, tabii ki, ayni zamanda vardir.

Politik dogruluk George Orwell'in korkunç tahminler gerçek temsil eder. Bu tartismak seytanlastirilmasi ve ret irk bugünün "tartisma" derin moral bozucu oldugunu karakterize etmektedir. tartisma Bu tip siyah ilerleme yardimci olmak için küçük fakat düsüs bir toplumun yerine özelligidir.

Beyazlar yani sira siyahlar ve diger insanlari, (egitim ve dinsel) yirtici kurumlarin etkisinden siyrilarak güç, nüfuz ve zenginlik kazanmak için kendi irk kendine gurur Yorumlar roomates yok etmek gerekir. irkçilik karsiti ortodoksi arkasinda ideolojik rot ulasmak için ulusal geri kazanim yönünde saglam bir ilk adim olacaktir. bireylerin dayatilan suçluluk atmak ve Kendilerini kuyusunu düsünmek ise, toplumun kendisi saglikli ol olacaktir.

     to: felsefi ve analitik yazilar

 

Bir tercümeye için tiklayin:

Ingilizce - Fransizca - Ispanyolca - Almanca - Portekizce - Italyanca

Basitlestirilmis - Endonezyaca - Lehce - Hollandaca - Rusca

TEL?F 2017 THISTLEROSE YAYINLAR - TÜM HAKLARI SAKLIDIR
http://www.billmcgaughey.com/whiteprivilegei.html