BillMcGaughey.com

geri dön: yasal zorluklar

Minnesota mahkemeleriyle ilgili bazi sorunlar: ilgilenen herkese verilen bir mektup

 

Mahkeme davalariyla sonuçlanan bazi durumlara sahit oldum ya da sahsen deneyimledim. Bana göre, Minnesota mahkemeleriyle ilgili önemli sorunlari gösteriyorlar. Davalar ile ilgilidir -

1. aile içi siddet
2. bosanma
3. haciz ve
4. cinayet

Kendimi tecrübe ettigim ilk üç durum; Dördüncü (iki örnek) karimin çocuklarini içerir. Onlarin benim bilgim ayrintili ve kesin. Ayri ve bazen uzun öyküler internette kisisel web sitem http://www.billmcgaughey.com adresinde yayinlanmaktadir. "Yasal zorluklar" baslikli kategoriyi inceleyin.

Ben makul derecede açik bir yazarim ancak durumlarin açik oldugu anlamina gelmiyor. Hikayeleri anlatmak için orijinal mahkeme belgelerini ve kisisel yorumlarimi sunuyorum. Her öykü sonucuna varilmistir. Bence yasananlara hayran kalacaksiniz.

Baglantilar -

Evde suistimal http://www.billmcgaughey.com/domesticabuse.html (36,744 kelime)
bosanma http://www.billmcgaughey.com/divorcebook.html (285,313 kelime)
foreclosure http://www.billmcgaughey.com/foreclosure.html (94,220 kelime)
cinayet http://www.billmcgaughey.com/jermainestansberry.html (7,398 kelime)
cinayet http://www.billmcgaughey.com/anthonyforesta.html (17,334 kelime)

Bu öykülerin uzunlugu onlari okumayi cesaretsiz kilabilir. Ancak tam kaydin dahil edilmesi istedim. Bazi durumlarda, deneme sonrasi itirazlar uzunluga büyük ölçüde katkida bulunmustur.

 

1. Ev içi istismara iliskin hikaye, hem hapishane tecrübesi içeren, 2011 ve 2012 yillarinda gerçeklesen iki ayri olayi içeriyordu. Sonuç olarak, bir pazarlik pazarligini reddettigimde suçlamalar düstü. sikayetlerin özü yoktu.

Bu dava Minnesota mahkeme politikalari ve prosedürleri ile ilgili süpheli bir niteligi göstermektedir: Toplumsal cinsiyet egilimi, polisin esimin iki sikayetini nasil ele aldigini büyük ölçüde açiklamaktadir. Minnesota'daki evde kötüye kullanim endüstrisi oldukça güçlüdür. Minneapolis polisi, bir kadin sikayet edince otomatik olarak adami tutukladi. Ev içi istismar iddialari, bosanma davalarinda siklikla bir sorundur. Karima vurdugum suçlamalarindan dolayi masum kaldim.

Sonuçta, sehir avukatligi suçlamalari bana asiladi - ancak açikça belirttigim halde, savcilik pazarligina girmeyecegim ve dava yargilanacakti. Esimin avukati, iki gün süren bosanma durusmasi sirasinda evde suistimal konusunu gündeme getirdi ve hakim bana karsi suçlamalar düsmüs olmasina ragmen suçlu oldugumu düsündügünü söyledi.

 

2. Bosanma ile ilgili hikaye Mart 2011'de baslayacak olan pahali hukuki manevralarin 14 ayini, Mayis 2012'de iki günlük deneme süresini, hakimin kararini, karari degistiren bir mahkeme öncesi hareketi, Aralik 2012'de degistirilen karari, Aralik 2012'de yapilan itirazin Minnesota Temyiz Mahkemesine degistirilen karar, Ocak 2014'te itiraz mahkemesi karari, $ 50,000 ödülün ortadan kaldirilmasi, Minnesota Yüksek Mahkemesine davanin kabulünü reddeden kararin temyiz edilmesi, ardindan Eylül 2014'te es bakiminin kaldirilmasi için yapilan bir itiraz, Bu karari degistirmek için bir hareket, 12 subat 2015'te Minnesota Temyiz Mahkemesine bir baska itiraza, 28 Aralik 2015'te ise Temyiz Mahkemesi karari ve 16 subat 2016 tarihli Minnesota Anayasa Mahkemesi'nin temyiz basvurusunun reddine iliskin bir baska karar. Burada ilginç olan sey, mahkeme tarafindan yargilanmis olan mahkeme tarafindan verilen emir ve bu mahkemenin itiraz mahkemeleri tarafindan kismen veya tam olarak düzeltilmemesi.

Bu dava, Minnesota mahkeme politikalari ve usulleri ile ilgili kuskulu bir niteligi kanitliyor: Birincisi, bosanma mahkemelerinin durusma tarihlerini bir yildan daha uzun bir süre önceden belirledigi gerçegi iddiali avukatlara uzlasma tekliflerini durdurma, mahkemede ciddiyetsiz konulari yükseltme, Vb. Ve böylece diger tarafin rekabet edemeyecegi noktaya kadar yasal ücretler çikarmasi. Süreçte dogrudan yalan söylenmesine ragmen, mahkemeler hangi partinin dogruyu söyledigini arastirmaya veya karar vermeye çalismazlar.

?kincisi, adli takdir yetkisi pervasizca kötüye kullanilir. Evlilik mülkiyetinin (her ikisi de varlik ve yükümlülükler) adil bir sekilde dagitilmasina ragmen, durusma mahkemesi hakimi kocasina esinin kizinin özel bir üniversitede egitimini finanse etmek için yapilan evlilik borçlarinin neredeyse tamami için 325.000 dolar tahsis etti. Karisinin, bosanma davasi açilmadan önce dört ay boyunca 100.000 dolara Çin'de bir kinamak sattigini ve bosanma sirasinda avukat ücretlerini finanse eden kiziya verildigini göz ardi etti. Emekli koca sabit gelirli olarak yasiyor ve özellikle kredi karti borcuna olan faiz ödemeyerek, ayda 500 dolarlik es bakim ödülünü vermisti.

Yargiç, kocanin bakim ödülünden sonra kocanin kendi ihtiyaçlarini karsilayamayacagini kabul etmesine ragmen, ödül ile devam etti ve böylece 518.552 sayili Minn Tüzügünü ihlal etti. 2 (g). Daha önce Çin'de bir otel genel müdürü ve ayni zamanda Target'da bir satis temsilcisi olan kari, bosanmadan sonra kendini tamamen destekleyemeyecegine karar verildi.

Kararin üçüncü bir unsuru olan hakim kocadan evlilik öncesi malini satarak ese nakit olarak 50 bin dolar ödemesini emretti; Yargitay bu son karari bozmustur.

Davanin zamaninda (Mayis 2012) Hennepin Eyaletinin bas hakimiydi ve durusmayi görmezden gelerek sinirsiz takdir yetkisi verdigini iddia eden küstah bir adam olan durusma mahkemesi hakimi James T. Swenson sik sik ifadeyi kesintiye ugratti ve alayci ifadeler yapti. Karisina kocadan sahit sorgulamaya daha fazla zaman tanir, kocanin sorularina cevaplar önermis gibi görünen Çin dili çevirmenlerini gözden kaçirdi, kocanin tanikligini bitmeden bitirdi ve her iki tarafi da reddetti. Kapanis ifadeleri yapma imkani.

Durusma sonrasi yargilama sürecinde bu hakim, temyiz basvurusunun düzgün bir sekilde sunulmadigini iddia eden kocanin (yalanci olarak adlandirdigi) ortaya çikardigi sorunlari göz ardi etti. Ilk ödülünü yaparken, ihtiyaç hesaplamasindan kocanin kendisine tahsis edilen evlilik borcuyla ilgili faiz ödemeyi zorunlu kildi ve itiraz üzerine bu konuyu görmezden gelmeye devam etti. Esin bakimini ortadan kaldirmak için kocanin önerisini reddeden hakim ayda 100 dolara çikti.

3. Haklarinda rehinle ilgili hikaye, diger ödeme yükümlülükleri nedeniyle bosanmis koca, Minneapolis'teki 1715 Glenwood Caddesinde çift yönlü ipotek borcunun tamamini tutamamissa baslar. Banka, daha önce yapilan bir uzlasma teklifini reddettikten sonra, pahali bir hukuk firmasi olan HKM'nin hizmetlerini St Paul'da gerçeklestirdi; Ocak 2015'te, bir sonraki yariyil için yargilama yapilmasina ragmen, hemen bir özet yargilama belgesi sundu. Davali, ilk hareketini yenmeyi basardi. Hukuk firmasi daha sonra özet yargiç için ikinci bir basvuruda bulundu. Davali, devralma konusundaki avansindan tutuklu tutari - 19.886.88 dolar - ipotekte ödediler. Daha sonra bankanin hukuk firmasi bu borcun tahsisinde yapilan is için 21.519.55 dolar fatura verdi. Bankanin ikinci hareketi gereksiz oldugu için hakim bunu 14.726 $ 'ya indirdi. Minnesota Temyiz Mahkemesi, yasal ücret miktarini daha da azaltmak için yapilan bir öneriyi reddetti.

Bu dava, Minnesota mahkeme politikalari ve usulleri ile ilgili kuskulu bir niteligi gösteriyor: Davali devletler: Bosanma ile ilgili yükümlülüklerle ugrasirken hayat masraflarimi ödemekte zorluk çekiyordum. 2014 yazinda artik 1715 Glenwood Caddesi'ndeki mülk için bir ipotek ile ayda yaklasik 1.500.00 dolarlik düzenli ödemeleri yapamamistim. Banka, kismi ödemeleri kabul etmeyecektir.

Bountary Waters Bank, emlakin "yerine" bankaya iade edildiginde borcumu bagista bulunmak için teklifte bulunup geri çektiginde, bir davanin derhal yapilmasi için borcunu ödemek için yüksek fiyatli bir hukuk firmasi kiraladi. bir yil sonra. Suçlu fonlarin elde edilmesi için mülkün satisini zorlayacak bir özet yargisi almak için mahkemeye açtigi belgeler. Bu hareket çesitli eksiklikler nedeniyle basarisiz oldu. Banka daha sonra özet yargilamasi için ikinci bir basvuruda bulundu.

Sonuçta banka, 20.000 dolardan daha az bir borcu toplamak için gerekli oldugunu iddia ettigi yasal ücretlerin 21.000 dolardan fazlasini geri kazanmaya çalisti. Diger seylerin yani sira, banka, "junior avukat" olarak mahkeme dosyasinda açiklanan ve çogunun isini yapan Christian Brandt'in hizmetleri için saatte 295 dolar borç veriyordu. Yargilama mahkemesi hakimi avukatlik ücretlerini 14.726 dolara düsürmüs ve Yargitay bu ödülü sürdürmüstür. Bu dava, özet yargilamalarin, anlasmazligin yargilanmasina iliskin taraflarin haklarini nasil algiladiklarini ve mali açidan saldirgan hukuk firmalarinin bu tür yargilamalara devam etmek için asiri oranlarda faturalandirilabilir saatler olusturabilecegini göstermektedir. Ayni zamanda, mahkemelerin Minnesota tüzügü § 580.30, alt paragraf gibi uygun olmayan tüzükleri nasil görmezden geldigini de göstermektedir. 1, avukatlik ücretlerinin "582.01. Bölüm tarafindan yetkilendirilen avukatlik ücretlerinin yarisi" kadariyla sinirlandirilmistir. Bu davadaki hakim, yasama organinin avukatlik ücretleri için yasal bir limit olusturmasinin "anayasaya aykiri" olduguna da karar verdi çünkü bu mahkeme isiydi.

Böyle bir düsüncede bir kisi sadece nefes alabilir. Bu mahkeme kararinin yayindan kaldirildigina ve resmi olarak atif yapilmasina sasmamali miyiz? Bununla birlikte, dava iki tarafça isbirligi içinde çözüldü.

4. Jermaine Stansberry, gerçekler açikça bir baskasina isaret etse de, Agustos 2002'de meydana gelen bir cinayetten hüküm giymisti. Cinayet silahi, diger adamin oturdugu park edilmis bir minibüsün yanindaki kaldirimda bulundu. Stansberry sokaktan en az 50 metre uzaga bastirilmisti. Gece aydinlatmasinda Stansberry'nin bir "atma hareketi" yaptigi ve muhtemelen beton bir duvara ve vanin diger adamin yaninda olmasi için tasidiklarini söyledigi bir kadinin ifadesine mahkum edildi. (Durusmadan sonra bu ifadeyi geri aldi.) Stansberry'nin savunma avukati durusmada önemli taniklari aramayi ihmal etti.

Bu dava, Minnesota mahkeme politikalari ve usulleri ile ilgili süpheli bir niteligi kanitliyor: Minneapolis polisi, daha önce bir subaya karsi sikayette bulundugu için Stansberry'i çivi almak istedi. Bir silaha erisebildigine dair hiçbir kanit olmadi ancak baska bir adam olan Raymond Hardimon'un söyledigi kadar çok kanit vardi. Savcilik, orantili hileler kullandi - bir "atma hareketi" ne atifta bulunuldu - jüriyi, Hardimon'un yaninda bulunan cinayet silahinin orada bir adami öldürmek için kullandigi muhtemelen Stansberry tarafindan atildigina ikna etmek için kullandi.

 

5. Daha önce cinayet için vakit ayirmis olan Anthony Foresta, güney Minneapolis'teki bir cinayet olayina silahli kisiye eslik ettikleri iddia edildi. Silah sahibinin tanikligi ve güvenlik kamerasindaki bulanik bir film görüntüsü disinda onun katilimiyla ilgili hiçbir kanit bulunamadi. ?stege bagli pazarlik yapan silahli adam ve arkadaslari, 8 yil hapis cezasi alirken, Foresta'nin da durusmasi 18 yil aldi.

Bu davanin Minnesota mahkeme politikalari ve usulleri ile ilgili kuskulu bir niteligi kanitliyor: Savcilik, Foresta'ya karsi bulundugunu savunarak, kendisini itiraf eden katilin hapishanede sekiz yil cezalandirilmasi için bir pazarlik sözü sundu cinayet. Foresta bunu reddetti. Kendini ilgilendiren sahitlerin ifadelerinden baska, bulutlu güvenlik kamera görüntüleri ve genel görünümlü bir ceket Foresta'yi mahkum etmek için kullanilan tek kanitti. Bazi nedenlerden dolayi, kendisinden uzaklastirmis olabilecek birkaç tanik tanik çagirilmadi. Belli ki ben oldugumu bilerek, savci durusma sirasinda sessizce not alip durdugum mahkeme salonundan beni, Bill McGaughey'yi çelisir diye üç kez yargilamisti.

 

Ve ben sahsen tanik oldugum süpheli mahkeme uygulamalarinin hikayesini anlatmak için kendim almistim. Minnesota bundan daha iyidir. Hepimizin daha iyi olmasini isteriz. Bu ruh haliyle, sizi bes mahkeme tecrübesinin ayrintili kaydina bakmaya ve bir seylerin yapilabilir olup olmadigina bakmaya davet ediyorum.

Kendim için, adli saçmaliklarla bas etmede bes yillik deneyimden sonra, mahkemelerin Minnesota'da çalisma biçiminden biktim. Ben simdi 75 yasindayim ve birkaç yil Minnesota'da yasadiktan sonra, devlet disina çikma konusunda ciddiyetle düsünüyorum.

 

geri dön: yasal zorluklar

 

Için bir çeviri için tiklayin:

Ingilizce - Francuski - Hiszpanski - Niemiecki - Portugalski - Wloski

Chinski - Indonezyjski - Polski - Holenderski - Rosyjski

 

TELIF HAKKI 2015 THISTLEROSE YAYINLARI - TÜM HAKLARI SAKLIDIR

http://www.BillMcGaughey.com/letter.html