Ne muhasebeci olarak benim yillarda yaptigimiz

William McGaughey Jr.

Ben üniversitede iken bir muhasebeci olmak için karar verdi. Bir oda arkadasi, daha sonra est stok komisyoncu devenu Larry Fiyat, muhasebe içine gidiyordu. Diger etkisi Robert S. McNamara, Baskan formun Ford Motor Company Olanlar Kennedy ve Johnson idarelerde Savunma est devenu Sekreteri. O ?nceleme: bir muhasebe arka plan vardi. Ben otomobil endüstrisinin içindeki McNamara'nin rolünün gurur oldu - Detroiters Ulusal belirgin olmak miydi. Biz bu bitmis biliyordum olarak siyaset, uzmanlar ilan etti. Ben lider, organizmalari ve finans Anlasilan bir teknokrat, yeni bir tür teorisi toplumun sarj Taking inaniyordu.

Geriye dönüp bakildiginda, toplumun nasil çalistigini bir yanlis bir görünümü vardi. Ben Bana genis organizmalar, onlarin süreçlerin ve ürünlerin üstün bir görünüm verir misiniz O varsayilarak muhasebe romantize ve ben dogal olarak üstüne yükselir. Bilgisayarlar Sonra birlikte gelen miydi. Ben bilgisayarlar hakkinda Ögrenilmis, ben Verimli bilgi toplamak için bu teknolojiyi nasil kosum bilmek düsündüm. Ben seylerin operasyonel tarafina yakin olmak istedim. Ben bir maliyet muhasebeci yerine mali raporlar hazirlayan kisi olmak istedim.

Detroit ve onun sanayi mirasinin romantik bir görünüm vardi bir kisi olarak bu yüzden, ben yanlislikla finans sirtimi döndüm. Hayir, ben Yatirimcilar hisse senedi satin almak veya satmak Onlarin kararlari yapmak, böylece bir sirket ne kadar karli karar, kurumsal finansman "at yarisi" yönetmek istemedi. Ben toplum yararina misiniz seyler yapmak istedim. Ölçme veya para qui atanmasi ile dagitilir Muhasebe Herhangi bir is can damaridir. Ben mali açidan ne olup bittigini daha Dogru görmek sekilde operasyonlara veya ürünlere para anlatiyor ögrenmek olabilir. Bu daha iyi yönetim kararlarina yol misiniz - örnegin, ürün fiyatlandirma - yani is o güçlü bir temel Olacaktir.

Gez, benim genç kararlar ÇOK de yanlis oldu. Ben peri masallarina bitti sekilde o bölgenin önde gelen sirketlerinden biri olan istihdam ol, Minnesota tasimak ve sirf yetenek ve hirs ile merdiveni kendimi ise yarayabilir, böylece belki de benim en büyük hata Rutgers MBA programindan çikmak için oldu. Ben aussi Aksine sirketlerin mülkiyetinde ile ilgilenen finansman tarafi daha operasyonlarini tercih eden yanildigini. Eger satin alma ve daha karli is çalistirarak daha mal satarak para kazanmak. That I ders yillar sonra kiralik-emlak sektöründe ögrenmek için geldi. Vietnam'da fiyaskosu baskanlik Robert McNamara, övmek, tabii ki, yanlis aussi oldu.

?ronik olarak, muhasebe benim arka plan kisa devre-haftalik çalisma sayisinda benim ilgi ile baglantili olarak Faydali oldu. Ben bilgi kaynaklarina ?lgilenmekte ve bazen keyfi kararlar bildirilen toplamlari etkileyebilir O Anlamak ögrenildi. saat, istihdam, verimlilik, vb - Bu açidan bakildiginda, ben emek ilgili istatistikleri Bildirilen hükümet yayinlari okumak - Ve gerçek Aksine istatistiksel yapmacik oldu ne daha görmek için satir aralarini okumak için çalisti. Ben Aylik Çalisma Yorum ve ?sgücü ?statistikleri El Kitabi okumak ve hatta kendi tablolari derlenmis. Sendika grubu Adil Çalisma Standartlari Yasasi Degisiklik Yapilmasina Dair Bir Bill tanitmak Kongre Conyers ikna olarak, benim yazilari araciligiyla teknik destek sunmaya hazir oldu. ?ronik olarak, yillar sonra, bu ilgi beni formu sahsen ABD Senatörü Eugene McCarthy, Vietnam Savasi ile ilgili, Robert McNamara siyasi düsmani ile tanimak için izin verdi. McCarthy'nin ahlaki yargi McNamara'nin teknokratik vizyonu üstün oldugunu kanitladi.

Eh, geri muhasebe Kendi kariyeri için. Ben yirmi dört yil que meslegini fait geçirdi. Ne ögrendin? Benim islerin amaci neydi? (3) maliyet muhasebeci - Kamu Refahi (1966 Mart Nisan 1965-) Alexander Grant & Co., CPA (1972 Ekim Haziran 1972) de (2) stajyer Minnesota Bölümü'nde (1) bütçe analisti: Ben bes farkli isler vardi Büyüksehir Transit Komisyonu ve (5) maliyet muhasebeci - Hudson Ürünlerinde (4) kontrolör ve ofis yöneticisi (Temmuz 1980 Ocak 1980) - Amerikan Kaldirma ve Derrick A.s. (1979 Ekim Ocak 1974) de (Ekim 1980 - Mayis 1996) .

Benim islerin ikisinde - Kamu Refah Bakanligi ve Büyüksehir Transit Komisyonu, qui Hem devlet kurumlari miydi - Ben "dolayli maliyetler" hesapladi. em faydalanmis genel veya idari yükü bazi maliyetleri DsSBÖ amaçlamak ve federal hükümet devletler Dogrudan programlara ?liskin harcamalar için sadece geri ödenmesine izin - Devlet refah departmani çesitli refah programlari tatbik - Bu Johnson'in "Büyük Toplum" zaman oldu . Recevoir ce para, devletler-ettirmek için onaylanmis maliyet tahsis plani qui dolayli maliyetlerin hesaplanmasi için bir yöntem dahil gerekli. que le devlet mali ölçüde al Could böylece dolayli maliyetlerini hesaplamak için: Bu bir bütçe analisti olarak benim asil isim oldu.

Ben Büyüksehir Transit Komisyonu (MTC) Çalistigi zaman daha sofistike teçhizat ve yöntemler miydi, ama benim islevi Temelde la même oldu. Ben maliyet tahsis plani uygulanmistir. Ben farkli departmanlar ve programlara havai maliyetleri atamak misiniz bilgisayar çalisir bir dizi gönderildi. Chicago qui yöntemi onayli bir federal ajans raporlari gönderildi aussi. havai maliyetler "9999" fonksiyonu ya da iyi destekleyici islevler saglayan olarak belirlenmis departmanlarda miydi. Bu maliyetler üç asamali bir süreç tahsisi ile departmanlari ve fonksiyonlarini canli olmasi kararlastirilmisti. dolar Baslangiçta tahsil miydi 21 basamakli hesap numaralari bilgisayar ele almak ve maliyetleri rapor nasil karar yardimci oldu.

Büyüksehir Transit Komisyonu (Twin Cities için halk otobüsü sistemi), ben maliyet merkezi ve proje raporlari Üretilen aussi ederken maliyet tahsisi Yapilmistir kez. Maliyet merkezleri Böyle ulasim (otobüs isletmesi) veya risk yönetimi gibi bölümler dans le ajansi (yükümlülük iddialari isleme) 'dir. Projeler ajansi tarafindan gerçeklestirilen fonksiyonlar - örnegin, Metro Hareketlilik, qui engelliler için sürmek saglar. Bilgisayar maliyet merkezi ve proje raporlari (Ne zaman 21 haneli hesap numaralari atanan dolar bazinda) Her ay her ikisi de olusturmak istiyorum ve ben kendi yöneticilerine rapor teslim olur. Bu yöneticiler Umarim bütçe kapsamindaki geliyor, bütçelenen su esdegeri ile gerçek giderlerini karsilastirilmasi Temelde ilgi miydi. Aksi takdirde, bir açiklama nedeniyle üst yönetimi olabilir.

Yorumlar Bu operasyonlar üzerinde minimal etkisi SAH?P, çogunlukla hum-davul muhasebe isti. Bu, tabii ki, önemlisi federal hükümetten izin verilen maliyetleri recevoir Geri Ödeme oldu. Bu Bunlar bütçe ile karsilastirildiginda yapiyordun bilmek maliyet merkezi veya proje yöneticileri ilginç aussi oldu. Ancak, benim is gerçekten çok operasyonlari etkilemedi. Ben Büyüksehir Transit Komisyonu (Sonra Büyüksehir Belediye Transit ?slemleri) isimi ayrildiktan sonra benim is Diger Bazi kisi veya basitçe ortadan edilip devam oldu olsun, ben belirsiz duyuyorum. Ben isten MTC Büyüksehir Belediyesi ile birlesti oldu zaman olmasi gerekiyordu ortadan kaldirildiklari Çünkü gitmesine izin officiellement oldu.

Benim En Faydali isin bazi Amerikan HOIST & Derrick Co. ile maliyet muhasebesi kapasitesi yapilmis miydi, qui bina endüstrisi için vinçler insa etti. Vinçler genis ve karmasik ürünler, comprenant Birçok Parçalari vardir. Benim ilk is olarak, ben her pay için bir maliyet yapisi gelistirin zorunda kaldi. Biz daha büyük birimler için parçalar ve maliyetleri Onlarin per-unit masraflari dahil tüm küçük parçalar, listelerini almak ve bir araya olacaktir. maliyet en üst düzeyde vinç Kendini Olacaktir. Bu parçalar ve parça montajlari tüm parça numaralari qui envanterde izlenen Olabilir HAD. Dagitici ve envanter gönderme alma kodlari miydi.

Amerikan vinci ve Derrick (sirket merkezinin aussi yer oldu Nerede) St. Paul bitki Kanada'da yerlesik miydi kamyon vinç hariç, Degerlendirmeler büyük vinç bazi yerlesik. maliyet muhasebesi bölümü Katilin stok kontrolünde çalisan birisi olarak benim sonraki is. magaza odadan fabrika yere Daginik zaman Parça envanterine tahsil miydi. Bir vinç bittiginde Maliyetler envanter çikarildi miydi. Ben bitmis vinçler saymak için bahçeye çikmak zorunda kaldi. Ben parça maliyeti depo kayitlarini kullanarak envanter çikarildi altin miydi olabilir gibi her vinç için maliyetleri izlemek için kendi kagit formu gelistirildi aussi. Bazi ölçüde, "görmek" ble olmak benim orijinal hirs mali açidan üretim fait que egzersiz Fulfilled olmak oldu.

Büyüksehir Transit Komisyonu, bizim "ürün" sokakta koymak otobüs seferleri oldu. Servis ürünleri teslim bireysel memeler, günün saatlerinde Biz bir hafta içi ya da hafta sonlari Ya özel özel yollari miydi. sürücüler, tüm atamalari ve sendika sözlesme islemek için kullanilabilir To Be Had bazi ödeme kosullarini HAD Bu sartlar nedeniyle çesitli altinda otobüs seferleri için önemli bir maliyet varyasyon There Was. meydan, sonra olabildigince EKS?KS?Z hizmet Her tür için maliyetlerini hesaplamak için oldu. memeleri yandan olmasi gereken süre gol sürücüleri kisa Dönemlerinde sokakta koymak To Be Had Çünkü "zirve" saatlerinde hizmet "non-peak" için Higher Than oldu.

Bir dergi bölümü bu maliyetler bireysel yollari atanan nasil Olabilir gösterdi genelinde geldim; Bu ben ajansin maliyet muhasebeci olarak ne yapmak istedigini benim rehber oldu. Was bilginin etkili toplama anahtari yollarin bireysel özelliklerine bizim finansal raporlama sisteminde mevcut bilgilere ilgilidir. Bu zamanlama Amaçli kullanilan, sözde "Rucus" sisteminde bilgi oldu. Bilgi Sistemleri departmaninda insanlarla birlikte çalisma, ben Rucus sistemini salt Could Mark IV programi olusturmak için nasil ögrendim. MTC benim 16 yillik kariyerinde yüksek noktasi ilk çalismak benim Mark IV programi var miydi. Sonra hizla yol maliyetleri farklilastirin misiniz bir tablolama araya.

Temelde benim hemen gözetmen Ben ne yaptigimi biliyordum HALDE benim diger is bu proje üzerinde çalismak için zaman çalinti vardi. üst Finansman Bölümü yöneticileri bu konuda ögrenince ANCAK, onlar yol özgü maliyetleri aralikli çalismak için hemen bana zaman talimat. Ayrica, Mark IV yazilim durdurulan oldu. Bunun yerine, ajans Rucus maliyetlerin almak için bir yol Gelistirmek ?çin Bilgi Sistemleri bölümünde ek bir program kiraladi. Ben komite rota özgü maliyetlerin hesaplanmasi için bir yöntem gelistirmek için, bir dis firmadan danismanlik dahil --Diger Çesitli kisiler ile olabilirdi oldu.

yöntem karayolu ile yolcu gelir, isletme giderleri ve numaralari hakkinda bilgi entegre misiniz Lotus yayilmis levha hazirlamak için isimin bu est devenu el kurulan oldu bir kere. yolcular tarafindan bölünmüs gelir üzerinden maliyetlerinin fazlaligi - - son ürün yolcu basina sübvansiyon hesaplamak için miydi qui Mükellefler ziyade biniciler hizmet için ödeme miydi qui derecesini gösterdi. Benim tablolama yolcu basina düsük Sübvansiyonlar yüksek gelen yollari listelenmistir. Mali karsi karsiya otobüs firmasi baskilar oldu, o büyük sübvansiyonlar Gerektiren Servis yollari ortadan kaldirmak için Önerilen edilir. Bu bilgileri derleme miydi, ben alayci sözde "Dr. kendimi Doldu Transit ajansi "Kervorkian.

Ben North Hudson, Wisconsin Hudson Ürünleri kontrolör iken benim muhasebe isleri 1980 yilinda alti ay hariç bir sorumluluk düsük ya da orta düzeydeki tüm miydi. Sonra ön ödemeli aylik finansal raporlarin sorumlulugunu yani sira kontrol envanter ve --Diger fonksiyonlari vardi. Bir muhasebeci olarak nispeten benim için bir uyarici bir deneyim oldu, ve ben de benim sorumlulugunu ele düsünüyorum. Ne yazik ki, bu is sadece alti ay sürdü. Sonra sirketin ürün için siparisleri - kil kapli kagit dev rulo - Aniden durdu. Geçenlerde ögrendim olsaydi bir teknik kullanarak, bir basabas analizi qui que le sirket ICT sabit maliyetlerini düsürmek zorunda misiniz gösterdi hazirlandi. ce que görünüm tr, ben gidelim oldu kim istihdam Çesitli biri oldu.

Yorumlar Geçmis oldu kalite kontrol alaninda baska bir çalisan var miydi. Sonunda, o ve birkaç kisi sirket satin aldi --Diger. Aylar sonra, o ben de rahatça Sonra yeni bir is alan oldu Hudson Ürünleri hedefe ise geri gelip bana davet etti. Bu adam, ANCAK, anlatmak için garip bir masal vardi.

Hudson Ürünleri çalisiyordu, sirket B?T ile simdiki sahipleri tarafindan satilan olmak sürecinde oldu His Own yönetim ekibi comprenant un danismani olarak brought` baska bir adam, bakin. Benim meslektasim bana temas had bu danisman Hudson Ürünleri müsterilerin Zaman Varlik için emir nokta degil onlari Danismanlik O formu söyledi. Bu emir, yavas, talep eksikligi degil miydi neden oldu. satis düsmüs ve istihdam gitmek Sonra yeni yönetim sahiplerine geri dönün ve sirketin satisi daha avantajli sartlar oldugunu yeniden müzakere Could izin miydi zaman. Ben farkinda olmadan bu adam gerçek oldu demek had ne olur yönetsel çift ugrasan bir pozisyona tökezledi vardi.

Ben pek çok yüksek kademe muhasebeciler ahlaki ikilemlerle karsi karsiya O süpheli. Yönetim em üretin veya mali kayitlarini inceleyebilir kiralar. Yönetim hedefi muhasebeciler bagimsiz olmasi gerekiyordu olan sonuçlarinda ilgi HAS. sirketleri satin aldi ve Satiliyor zaman gerçekten önemli muhasebe is yapilir. Wall Street'te üç aylik kazanç ile mesgul göz önüne alindiginda, muhasebeciler de geçerli çeyrekte bir gider yüklemek ya da gelecek dönem için erteleme karar vermek önemli bir rol oynamaktadir. kategoriler içinde B?T para izleyin - muhasebe var.

Bir Minneapolis ev sahibi olarak, ben hala gider ya da bazi giderler Bakim yararlanmak isteyip sorunu ile karsi karsiya duyuyorum. Benim karar önümüzdeki yil ödenecektir ne kadar vergi etkiler. Kendi ön ödemeli gelir vergisi beyannameleri disinda, muhasebe is disari çogunlukla degilim. Nadiren Geriye dönüp baktigimda.

 

"Ben 129,64 $ tutarsizlik giderilmistir nasil. Bkz

 

 için: Kisisel ve aile geçmisi

 

Bir tercümeye için tiklayin:

Ingilizce - Francuski - Hiszpanski - Niemiecki - Portugalski - Wloski

Chinski - Indonezyjski - Polski - Holenderski - Rosyjski     

TEL?F HAKKI 2010 THISTLEROSE YAYINLAR - TÜM HAKLARI SAKLIDIR

http://www.BillMcGaughey.com/accountanti.html